Ako nezamrznúť v lete


Sezóna skončila, čo teraz? Je horúco. Dovolená. Prázdniny. Svaly tajú a povoľujú, hokejové zručnosti mrznú. Existuje mnoho spôsobov, ako pojať letnú prípravu na budúci hokejový rok. Dany Heatley rybárči na jachte a pije pivo. Má to niečo do seba, ak nie ste náchylní k morskej chorobe alebo opici. Ak nevadí človeku, že bude hrať v štvrtej lajne. Buremu by to bolo vadilo. Ukážka poctivo pojaté letnej prípravy je k videniu tu: https://www.youtube.com/watch?v=DT1jI26cTYc&list=PLEA9E5A5B8A337AD8. Ani taký tréning nie je pre deti. V kazdom pripade, oba pristupy Majú niečo spoločné. Dany lovíme jednu rybu a plechovku piva za druhou, Pavol Nielen že zdvíhal tony železa a nabehal kilometre, ale nezabúdal chodiť na ľad, aby mu cez leto nezamrzol hokejový um. Obaja trénujú / trénovali zručnosti. Čo keď ľadovú plochu k dispozícii nemáte (a nechcete skončiť vo štvrtej lajne)? Ak máte prístup k betónovému ihrisku, dve bránky a bandu rovnako ladených kamarátov, nie je nič ľahšie ako začať hrať, trénovať prihrávky, kombináciám a streľbu. Ak nemáte kamarátov, ale máte ihrisko, nie je nič ľahšie Ako zohnať bránku, pár vychytaných pomôcok a začať trénovať sólo.

Tréningové loptičky

Možno ich kúpiť v niekoľkých variantoch, z ktorých každá pomáha zlepšiť iný aspekt práce s hokejkou. MuscleBall býva až štyrikrát ťažšie ako bežný puk . Kvedlat s ním je oveľa náročnejšie, ale posilní ruky a zápästia, takže sa potom hokejka zdá ľahší. Že zdanie môže klamať, vzápätí presvedčí akákoľvek ľahká loptička určený na zlepšenie postrehu a reakčnej doby. Ľahké tréningové loptičky je spravidla možné kúpiť v rozmanitých farbách, aby čo najviac splývali s farbou hracieho povrchu. Pomôžu zlepšiť miešanie s hlavou hore, pretože sa pri tréningu s nimi učíte spoliehať na cit miesto očí. Chytré loptičky zas pocitovo, elasticitou, váhou a kĺzavosťou čo najdokonalejšie simulujú bežný puk, či už trénujete na akomkoľvek povrchu.

Zelený piškót

Môže byť skazený zákusok, ale taky tréningový puk, ktorý vymyslel niekdajší hráč Toronta a San José Tom Pedersen. Pôvodný Green Biscuit vážil asi o 30 gramov menej než klasický puk , ale báječne kĺzal na akomkoľvek povrchu, takže s ním v lete trénovala prihrávky a stickhandling celá rada profesionálnych hráčov. Malo to však jeden háčik; Green Biscuit bol krehký a po niekoľkých tvrdších strelách končil v zelenom raji odpadkov. Preto prišla vylepšená verzia. Green Biscuit Snipe váži zhruba o dvadsať gramov viac, čím lepšie simuluje hmotnosť normálneho puku. Je oveľa odolnejší. Na drsných povrchoch nekĺže tak dobre ako predchodca, ale stále kĺže dosť, aby sa pri tréningu na betóne nestaval na zadnej. Dá sa použiť ako k nácviku prihrávok a stickhandling, tak k streľbe. Kompromisom medzi vyššou váhou Snipe a dokonalú kĺzavosťou pôvodného piškótu je model Pass Pro , ktorý lepšie než pôvodný Green Biscuit simuluje váhu bežného puku, ale kĺže úplne rovnako dobre. K streľbe však nie je. Kvedlejte a prihrávajte.

Nie je kde, nie je s kým

Nemáte ihrisko, nemáte kamarátmi, máte zaracha. Máte šťastie. Aj keď nemáte mamičku, akú má Sydney Crosby, ktorý smel čoby škvrček páliť jeden puk za druhým do bubna automatickej práčky, alebo babičku, ktorá vám bude nahrávať na príklep, je možné zohnať rad vychytávok, s ktorými sa dá trénovať aj o samote doma.

Tréningové plachty

Pre uväznených hokejistov predstavujú jedinú možnosť, ako si poriadne zastrieľať a pritom nič nezničiť. Ak ste odkázaní na vlastnú izbu čoby tréningovú plochu, ku zmysluplnému nácviku streľby plachtu potrebujete. Niektoré je možné napnúť vo dverách, tie väčšie vo vrátach od garáže. Môžu mať nákres hokejové bránky s brankárom v životnej veľkosti a vrecká miesto terčov.

Odpaľovacie podložky a dosky

Ku streľbe (nielen) doma potrebujete kus zeme, ktorý má správny odpich a netrie. Odpaľovacie podložky a dosky vyrobené z hladkých a klzkých materiálov čo najvernejšie simulujú ľad a možno ich použiť aj vonku. Ak trčíte doma, je možné si kĺzavým materiálom vydláždiť celú miestnosť, cítiť sa ako v Madison Square Garden a nezničiť podlahu.

Nahrávače

Keď sa babičke nechce, a vy práve potrebujete trénovať streľbu z prvý alebo spracovanie prihrávky, babičku zastúpi nahrávací systém, schopný vám riadne namazať niečo iné ako chleba.

Sweethands a Fasthands

Obe pomôcky vyzerajú, že by ich vymyslel aj hokejom pohŕdajúci šimpanz, ale nenechajte sa mýliť. Obyčajný slalom kontrolu puku nepreverí zďaleka tak dobre ako tieto systémy, ktoré vás vďaka predelenie nad rozostupy núti po každom prestrčenie puku zdvihnúť hokejku rovnako vysoko, ako keď sa preplietate medzi nastraženými holému súperových bekov. Sweethands je rovný, má užšie rozostupy a tým vás núti cvičiť jemnú techniku ​​hokejky na menšom priestore. Zakrivený Fasthands s tenšími přepážkami a širšími mezerami láka k rozmáchlejšímu a rýchlejšiemu miešaniu alebo tréningu stickhandlingu jednoruč. Skôr vyprší domáce väzenie, ako ovládnete tyhle jednoduché hračky. Po prvé ste doma nič nerozbili a mamička prehovorí otecka, aby zdvihol mreža, po druhé zvládnuť Fasthands a Sweethands na poriadnej úrovni je oveľa ťažšie, než sa na prvý pohľad zdá. Ale ... Až sa vrátite na ihrisko či ľad, spoznáte, že ste cez leto nezamrzli.