Cink! – Cink! – Gól!

Tréninková branka EZ Goal 72 s postranními sítěmi

Sieť tréningové bránky schytá najviac gólov a nepresné pokusy odzvoní pokrčené tyčky. (Preto) je dobré streľbu zamerať inam než do pavučiny medzi nohami starožitného stola v podkroví.

Ak nemáte k dispozícii regulárnu bránku, ktorá bude vždy najodolnejšie (ale taky najväčšie, najťažšie a najdrahšie), je potrebné sa porozhliadnuť inde.

WinWell

Vyrába tréningové bránky o veľkosti 72, 60, 54 a 32 palcov.

Akú veľkosť?

Ideálny je variant 72 palcov, ktorá plní oficiálne regule IIHF pre rozmery hokejové bránky. Ak však nemáte miesto (183 x 122 cm nie je zrovna myšia diera), asi nezostane, než trochu zredukovať apetít a pukama kŕmiť menšie pažerák.

Hoci je ideálne trénovať streľbu do brány o veľkosti zodpovedajúcej tomu, do čoho strieľate v zápase, stále je lepšie trénovať streľbu na menšiu bránku, než netrénovat vôbec.

Ideálom však predsa len zostáva ...

Tréningová bránka Winnwell Proform 72

WinWell 72"

Je k dostaniu so sieťou na šnúrku, alebo suchý zips (Pro Form). Napínanie siete na šnúrku síce zaberie viac času, ale suchý zips sa nielen ľahko slepí ... Prach a nečistoty pracujú proti suchým zipsom vo všeobecnosti; časom lepí horšie - a horšie. Pre strelca-pruďase je tak lepšou možnosťou šnurovanie (s výhľadom na streľbu). Variant Pro Form má v priemere hrubšie trubky, čo ale napriek prvému dojmu neznamená, že je odolnejšia, neb rúrky sú duté, hrubšie priemer znamená širší dutinu a tak sa variant Pre Form prehne ľahšie. Konštrukciu oboch variant však vďaka systému snap-clip zložíte aj rozložíte veľmi rýchlo.

Čo streľba?

Do rohov bránky možno upevniť strelecké vrecká, ktoré vás prinútia poriadne mieriť, ale taky zvyšujú riziko streľby mimo. Ak pripojíte k bránke postranné siete, nemusíte po každom nepresnom pokuse bežať pre puk - a po každom tréningu lepiť diery v stene. Na druhú stranu zvyšujete pravdepodobnosť priamej tyčky.

Ak dôjde k zásahu do konštrukcie bránky, zostane väčšia alebo menšia preliačina. Tá by ale funkčnosť bránky nemala ohroziť - ak nie ste nadštandardný bombardér.

Tréningová bránka EZ Goal 72

Ak ste nadštandardný bombardér

Lepšou možnosťou je tréningová bránka EZ Goal . Rozmery 183 x 122 x 76 cm zodpovedá regulám IIHF. 5mm šnurovacie sieť odolá akémukoľvek počasie a mnohým ročným obdobiam nepretržitého výkrmu. Konštrukciu bránky je veľmi jednoduché zostaviť. Výhodou je možnosť zložiť ju naplocho a po tréningu zasunúť niekam, kde neprekáža. Nie je problém pripojiť strelecké vrecká aj postranné siete. Výdržou má bližšie k regulérnej bránke ako väčšine tých tréningových, ale stále je veľmi ľahká. Ak trafíte golfákem tyčku s priemerom 5 cm, snáď sa trochu prehne, ale len tak jej neodzvoní.