Gólman - najtučnejší článok tímu

Gólman | Foto: Sarah Connors/flickr.com

Premýšľali ste nad tým, prečo hokejový brankár pôsobí tak blahobytne? Má najnákladnejšie výstroj. A tiež je tučný - navonok.
Pod hladkou fasádou však spravidla prebýva chudé telo posiate modřinama. Hrúbka hokejového brankára nevyviera z prežieranie. Naopak. Zdanlivá hrúbka hokejového brankára je altruistického pôvodu - brankár stojí v ceste puku, čím sa viac než ktorýkoľvek hráč obetuje pre tím - za cenu bolesti, stresu a tlaku, ktorý hráči v poli nepoznajú.

Preto ...

Gólman | Foto: Ludovic Peron / flickr.com

Kto chce do bránky, aby sa vyhol nepríjemnostiam

Mal by sa vyhnúť hokeji.

Hokejový brankár je ...

bláznom, ktorý sa nechá bičovať pre spásu kolektívu, ktoré nikdy nedocenia jeho obeť. Ako príznačne sa hokejovej bránke hovorí "svätyne". Pamätajte, ako sa s takmer tribální poverčivosťou hráči pred zápasom schádzajú okolo gólmana - šťoucháním čepelema do brankářových betónov nakláňajú hokejová božstvá na svoju stranu.

To nie je náhoda.

Vedia, že brankár musí kúzliť. Aby mohol čarovať, potrebuje vieru. Ak pustí brankár gól, gól padá na jeho hlavu - a to bolí, hoci masku má. Ak však yyhrá jeho tím - vyhral celý tím. Ak hrá zle celý tím, brankár to nezachráni. Ak zachytá však zle brankár, tím hrať dobre nemôže. Brankár je teda sliepkou aj vajcom.

Kto chápe, že je bránka svätyňou najťažšieho údelu

A stále sa nebojí ... Nutne rieši, kedy a za koľko je možné nastúpiť cestu askézy, sebaobetovania a pokánie.

Kedy sa stať hokejovým spasiteľom

K rozhodovanie, kedy z dieťaťa urobiť strelecký terč, existuje dvojaký prístup:

1. Dieťa by malo do bránky, až sa naučí všetko ostatné

Hlavne poriadne korčuľovať - zvyčajne po desiatom roku života. Dáva to zmysel. Hoci počínanie trénovaného gólmana pôsobí ľahko a staticky, odohráva sa na korčuliach a v ťažkej výstroji. Každý centimeter pohybu hrá kritickú úlohu. Veľa vynikajúcich gólmanov začínala s chytaním až v puberte - po rokoch korčuľovanie v poli. Ak urobíte brankára z nedobrého korčuliara, pri prvom pokuse o zákrok spadne - a späť na korčule sa nepostaví.

2. Dieťa by malo začať chytať, akonáhle bude chcieť

Bez ohľadu na vek.

Aj toto má svoj ​​zmysel. Ak omladina netúži po ničom inom, než sa nechať otřískávat puky, nemá zmysel jej v tom brániť. Je ale treba dohliadnuť, aby spolu s tímom trénovala korčuľovanie. A taktiež sa uistiť, že v tíme dieťaťa nie je pretlak na post brankára. Na Dominika Haška si dnes deti húfne nehrajú, ale v tímoch môže prevládať filozofia, že do istého veku by sa v bránke mali striedať všetci, ktorí chcú.

Čo všetko dieťa potrebuje, a za koľko?

Stačí solventné rodičia. Tí už si potom nemusí lámať hlavu s tým, za koľko - hoci to bude veľa.

Na masku, chránič krku, chrániče ramien a hrudníka, betóny, brankársky suspenzor, chrániče kolien, lapačku, vyrážačku, nohavice, brankárske korčule, brankársku hokejku, dres, tašku, a doplnky padne prinajmenšom 650 EUR.

Nie je to paradox?

Najhrubší článok hokejového tímu je zvyčajne najväčšia trieska - ktorý pritom dostáva oveľa, oveľa viac, než dáva.

Gólman | Foto: Eric Kilby/flickr.com