Legenda CCM Tacks - Korčule & hokejky


CCM Tacks

Story

V časoch, keď brankári mali o polovicu menej chráničov než dnešný útočníci, a útočníci po ranu pili mlieko, ktoré osobne nadojili, v Kanade žil bol George Tackaberry.

Invenčný George pre kamaráta navrhol a ušil pár korčúľ, ktoré sa stali legendou. Patent na korčule „Tackaberry” kúpila v roku 1937 CCM, ktorú „Tacks” vyviezli na výslnie firiem tvoriacich hokejovú výstroj, pretože na výslnie vyviezli aj množstvo hráčov tvoriacich a strieľajúcich góly.

CCM síce neskôr rad „Tacks” nahradila kolekciami Vector, U + alebo dnešné korčule RBZ , ale všetko prebieha v kruhoch. Prečo si zas neobjet koliesko na paru radu Tacks a nezastrielat si hokejkou toho istého radu?

Prvých pár krôčikov...

Vývoj korčúľ urazil pár polstoročie a rad CCM Tacks made ​​in 2014 je iný ako originál z roku '37. Snúbi v sebe to najlepšie z aktuálnych technológií CCM. Nie že by rady Reebok Ribcor a CCM RBZneboli tvrdé - tvrdosťou plní požiadavky na profi modely; každá svojím spôsobom a s ohľadom na účel, za ktorého plnením boli vivinuty, ale...

Reinkarnácia kolekcie Tacks na trh prináša najtvrdší korčuli vôbec - cíli na prvých päť krokov, ktorých výbušnosť je základom rýchlosti. Z účelom maximalizácie výbušnosti prvých piatich krokov CCM vyvinula profil topánky AttackFrame.

CCM Tacks

Ten vám umožní skrotiť a efektívne zužitkovať energiu vloženú do štartov. Oblasť päty a šnurovanie je tvorený kompozitným materiálom super-tvrdého karbónu a kepru, ktorý umožňuje rýchly náboj a prenos energie.

Pri streľbe sa hráč opiera do hokejky za účelom jej ohnutie a tým dosiahnutie čo najprudší strely. CCM ten istý princíp preniesla aj do správania korčule. Vo chvíli napnutie sa materiál korčule nabíja energiou, ktorú prenáša a vysiela do samotného štartu, ktorý sa tak stáva výbušnejším.

Topánky korčúľ Tacks obsahujú novú super-tvrdou EPP penu T6 Pro Core. Užitie EPP peny topánku odľahčujú, spevňujú, ale predovšetkým ju robí vysoko tvarovateľnou. Takto navrhnuté topánky minimalizujú nežiaduci priestor a eliminujú akýkoľvek otlak, lebo skutočne kopírujú tvar nohy, takže maximalizujú pohodlie.

CCM Tacks

Topánka T6 Pre Core tvrdosťou zodpovedá profesionálnej úrovni a v kombinácii s profilom AttackFrame hráčov udržiava v náklone optimálnom pre čo najvýbušnejšie akceleráciu.

Plstený 7mm jazyk chráni externým penovým poťahom pred odrením šnúrkami. V kombinácii s koženou podšívkou Clarino + a penou T6 Pre Core nohu chráni, kolíše a rozmaznáva ako v bavlnke.

Na ľad

Topánku korčúľ Tacks zaostrujú ten istý držiak Speedblade 4.0 a ten istý nôž z leštenej ocele Hyper-Glide, aké vynikali už na radu korčúľ RBZ. V posledných rokoch hokejovej firmy produkujú vyššie nože v snahe uľahčiť ostrejšie zákruty. Výsledkom sú ťažšie korčule. Miesto prídavku ťažkej ocele CCM navýšila držiak. Vyšší držiak umožňuje uhol zatáčanie zostriť až o desať percent a korčuľu udržuje ľahkú.

Vnútrajšok topánky

Korčule Tacks vystiela tradične Support Insole, vyrábaná v troch veľkostiach. Priľnutím ku klenbe vašej nohy stielka sprostredkuje žiaduci prenos energie medzi nohou a korčuľami, čo nielen zrýchľuje reakčnú dobu, ale taky zvyšuje celkový komfort a znižuje kĺbový záťaž pre celé telo.

CCM Tacks    CCM Tacks

Hokejky CCM Tacks

CCM Tacks

Akokoľvek prahli oživiť minulosť, v CCM nechceli užiť značky „Tacks” na kdejaký šunt. Všetko nasvedčuje tomu, že hokejky Tacks nie sú žiadny šunt. Ako jedny z mála súčasných hokejok majú medzi profíkov najobľúbenejší kickpoint - priamo v strede.

Pri váhe 430 gramov, vďaka tvaru shaftu typu T Geometry a strategicky umiestneným grip-zónam hokejka láka k finesám. Čierno-žltou farbou ladí k korčuliam Tacks.

Nič proti móde...

Celá hokejka však stojí predovšetkým na novom dizajne čepele vyrobené technológiou Attackframe. Svojou enormnou tvrdosťou nová čepeľ minimalizuje nežiaducím prehnutím stratu presnosti; zostáva náležite zrovnaná k cieľu streľby. Tvrdosť zaisťuje tuhý povrch čepele zvnútra vystužené dvoma podpornými mostíky.

CCM Tacks

Mimo tvrdosti táto výstuž navyše predlžuje životnosť. Hokejka nie je toľko náchylná k opotrebovaniu čepele, ktoré svojim dizajnom a prevedením ponúka možnosť dlhodobej hry s pocitom zánovné palice. V CCM dohliadli, aby aj po hodinách hry nebola nasiaknutá vodou, ale poriadne pálila.

CCM Tacks

Odozva hovorí za všetko

Profíci hrajúci s hokejkami Tacks potvrdzujú, že aj na elitnej úrovni novej hokejky CCM vydrží viac a dlhšie ako prvotriedny kompozit. Mená ako Patrice Bergeron či Nate McKinnon neznie zle, ale najlepší dôkaz životnosti CCM Tacks podal Dustin Brown, ktorý s touto hokejkou dostrel až ku Stanley Cupu, ktorý spolu s Kings vyhral druhýkrát za tri roky.

Kruh sa uzavrel

Legenda ožila. Od 18. júla je možné stať sa jej súčasťou. Korčule a hokejky sú zas na pultoch!


CCM Tacks