Tacki-Mac

Miesto pásky motaj súpera.

Hviezdna koncovka

Z piatich brejkov nepremenil žiadny. Súperovi dal lakeť. Rozhodcovi šplíchl drink do ksichtu.

Dostal päť plus desať. Nakráčel do šatne. Zareval, "už ma to tu se-e!" Hokejku sa zasvišťaním zlomil o chrbát vydeseného kustóda. "Čo čumíš Macu?" přeptal sa ho. "Radšej moc nečum a Motaj - došli hokejky."

Kým starý múdry kustód trpezlivo motal, revúci hviezda do všetkého udierala a kopala. "A vieš čo ma se-e najviac?" Mac mlčky a zdesene zavrtel hlavou, ďalej motá palicu. "To hlúpe motanie," zrevala hviezda. "Neznášam to!"

S tými slovami múdremu, trpezlivému kustód vytrhla palicu a prerazila mu ju o hlavu. Mac úžasom vrávoral a sledoval jednu jedinú veľkú hviezdu, ako okolo neho rotuje. Hviezda vykríkla: "a teraz tým musím prejsť znova - Motaj!" Mac však nemotal. Vrávoral a pozeral. "Počuješ, Macu?!" zrevala hviezda. "motaj!"

Mac nereagoval.

"Je to na ho-no!" uľavila si hviezda. Dosadla na lavičku a začala fňukať. "Všetko som pos-al. Nemám hokejku, nemám kustóda. Vyhodí ma. Je to na ho-no. Pásky sú na ho-no. Hokejky bez pások - na ho-no. Ja som na ho-no. A ty - "zarazila sa s pohľadom na doteraz vrávorajícího kustóda, "ty taky, Macu ."

Mac sa ale domotal.

Založil firmu Tacki-Mac a začal vyrábať koncovky na hokejky, ktoré "navrhli sami hráči."

Potom už nikdy nemotal.

Možno to bolo inak

Ale firma Tacki-Mac fakt vyrába koncovky na hokejky , ktoré navrhli hráči. Ti pošlú do fabriky omotanú palicu a Tacki-Mac vyrobí presnú kópiu omotávky vo forme koncovky.

Vyzerá ako omotávka.

Životnosťou však predbehne nielen kilometre pásky, ale zvyčajne taky hokejku, aj keď ju zrovna nikto neprerazí o chrbát alebo hlavu kustóda. V ruke i na rukoväti drží ako posadnutá. Nenaruší cit. A do rukavice dominantnej ruky nevyvrtá dieru.

Koncovka hokejky

Nasaďte hviezdnu koncovku

1. Zbavte koniec hokejky (zvyškov) svinstva nazývaného páska.

2. Z obojstranné pásky priloženej ku koncovke odstráňte spodnú ochrannú vrstvu. Pásku nalepte tak, aby o pol centrimetrech presahovala koniec rukoväte. Odlepte vonkajšiu ochrannú vrstvu. Voľne presahujúce půlcentimetr poskladajte tak, aby naplocho priliehal k vrcholu rukoväti.

3. Remienkový koniec hokejky umiestnite pod tečúcou horúcou vodu.

4. Klzký povrch pásky zľahka poškrabkajte prstom, čím aktivujete lepidlo.

5. Natiahnite koncovku.

6. Nechajte aspoň 20 minút schnúť.

7. Motaj už len obranca a brankára.