Blog

Bavlna, alebo funkčné prádlo?

Pri poslednom horskom výšľapu vám bolo celkom fajn. Bunda hriala a vetrala, rovnako ako nohavice a sveter. Zelená vás naplnila klidom, pokojom a mierom, neľahký terén pod nohami preveril vašu fyzičku. Bolo to fajn.

Celý článok...
Under Armour AllSeasonGear

Júlové trópy alebo arktické januári už atlétom zapovedané nie sú. Radu HeatGear a ColdGear vás oblečú do sezóny extrémnych teplôt. Čo ale jar alebo jeseň?

Celý článok...
Ako vybrať základnú výstroj pre brankára

S postom brankára došla prevratných zmien aj výbava. Tie tam sú doby, kedy do betónov výrobcovia pchali konskú srsť. Elegantný doktor dnes vo fabrike Reebok do chráničov pichne injekciu EPE peny. A cez ňu ešte jednu, mäkšiu alebo tvrdšiu. A cez ňu ďalšiu. A možno ešte jednu, ak dotvára profi model.

Celý článok...
Ako vybrať brankársku hokejku

Dobre - niekomu pripadá výber obyčajné hokejky ako veda. Čo potom keď sa medzi rukoväť a čepeľ vloží príložník ...

Celý článok...
Under Armour Coldgear

Under Armour Coldgear

Ak ešte neprišla, bude tu čoskoro. So suchým lístím padá teplota. S teplotou dážď. Akonáhle teplota spadne pod úroveň dažďa, začne padať sneh.

Celý článok...
Legenda CCM tacks

Legenda CCM tacks - brusle a hokejky

V časoch, keď brankári mali o polovicu menej chráničov než dnešný útočníci, a útočníci po ranu pili mlieko, ktoré osobne nadojili, v Kanade žil bol George Tackaberry.

Celý článok...
Reebok Ribcor

Nabitá hokejka Reebok Ribcor

Do piatich rokov najneskôr nejaká firma vyrobí hokejku schopnú za nás aj strieľať - neomylne a iste. Do tej doby si vystačíme s "špáradlom" - kompozitovou hokejkou Reebok RibCor .

Celý článok...
řady Bauer

Čo znamenajú Bauer rady Supreme, Vapor a Nexus?

Konkurencia ani kupujúci nikdy neboli tak vydesení a zmätení, ako keď svetoznáma firma Bauer vypustila svoju trojhlavú saň - radu hokejovej výstroje Supreme, Vapor a Nexus.

Celý článok...
Grit HTSE Hockey Tower

Cink! – Cink! – Gól!

Sieť tréningové bránky schytá najviac gólov a nepresné pokusy odzvoní pokrčené tyčky. (Preto) je dobré streľbu zamerať inam než do pavučiny medzi nohami starožitného stola v podkroví.

Celý článok...
Grit HTSE Hockey Tower

V tejto veži nestraší

Grit HTSE Hockey Tower to môže sťažiť všetkým nevábným duchom, ktorí hrozia usadením v hokejovom batohu.

Celý článok...
Hokejové koncovky Tacki-mac

Tacki-Mac

Miesto pásky motaj súpera.

Celý článok...
Chrániče zubů Shock Doctor

Taliansky chránič ramien

Ako by odprisahal Luis Suárez, dostať ramenom do zubov sakramentsky bolí. Ako by potvrdil Giorgio Chiellini, dostať zubami do ramena bolí viac.

Celý článok...
Vybíráme hokejovou helmu

Škrupina na škrupinu

Aby hru nebrzdili rozsypané vlašáky.

Výber ochrany hlavy pre vás bude jednoduchší, ak toho vaše temeno neschytalo príliš. Ak je pre vás každý výber novej helmy ťažšie ako ten posledný, môže to znamenať, že ste až doteraz vyberali zle.

Celý článok...
Gólman - nejtlustší článek týmu | Foto: Sarah Connors/flickr.com

Gólman - najtučnejší článok tímu

Premýšľali ste nad tým, prečo hokejový brankár pôsobí tak blahobytne? Má najnákladnejšie výstroj. A tiež je tučný - navonok. Pod hladkou fasádou však spravidla prebýva chudé telo posiate modřinama. Hrúbka hokejového brankára nevyviera z prežieranie. Naopak. Zdanlivá hrúbka hokejového brankára je altruistického pôvodu - brankár stojí v ceste puku, čím sa viac než ktorýkoľvek hráč obetuje pre tím - za cenu bolesti, stresu a tlaku, ktorý hráči v poli nepoznajú.

Celý článok...
Jak vybrat inline brusle? | Foto: Powerslide We Love To Skate / flickr

Inline korčule - jeden rad mnohých typov

Inline korčuľovanie predstavuje báječnú pohybovú aktivitu pre rekreačných športovcov, substitučnú liečbu pre abstinujúcich hokejistov a nočnú moru pre každého, kto si chce inline korčule kúpiť. Od univerzálneho prvoka totiž za posledných tridsať rokov prešli evolúciou k mnohým druhom. Zožrať sa však nedáme.

Celý článok...
Brzdící padák

Ako zviera

Hokej je zvláštny šport: Jeden - dva - tri rýchle kroky - stop! A zase päť zpät - stop! bodycheck - na zem - hore a dole - šprint cez celé ihrisko, strela - idete striedať. Na lavičke sa plaší srdce. V spánkoch pulzuje, ako by ste bežali maratón. Len sa trochu upokojí - späť na ľad.

Celý článok...
Foto: Guillaume Baviere/flickr.com

Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa

(aneb ako samou túžbou po víťazstve neprísť o účasť)

Dodnes spomínam, ako ma čoby štvorročného vzal ujo študentíkovi na nohec. Plejáda budúcich leteckých inžinierov začala sranda-match. Z nepadnoucích treniek vyčnievali tenké bledé nôžky a taky cípmi hlboko zastrčených, zle padnúcich tielok. Odenie inteligentům nevadilo. Nevadilo im nič. Sršali humorom, ktorému som nerozumel. Každý neohrabaný pohyb okamžite doplnil náležitý komentár, ktorému sa všetci zúčastnení smiali. Dobrosrdečne. Chlapci si to s nadhľadom, ľudsky a bezstarostne užívali.

Celý článok...
Výběr hokejových bruslí | Hokejové brusle BAUER Vapor APX2

Ľadove korčule

Máte radi zvuk ľadu strúhaného dlhým, elegantným sklzom? Ja tiež. Krása, keď konečne zaznie - po nekonečných týždňoch detonujúcich pľuzgierov. Obdobie utrpenia v nových korčuliach však môžete skrátiť - ak vyberiete dobre.

Celý článok...
Dítě u ledu | Foto: Mark H. Anbinder/flickr.com

Ukladám dieťa - k ľadu

Kamaráta Pavla som sa pred rokom pýtal, či sleduje, ako repre váľa na MS. Odpoveď znela "nie." Vysvetlenie: "Kedykoľvek zapnem hokej, príde mladý, čelo prilepí na obrazovku a takto vydrží až do pauzy. Z tohtoročného MS vidím prd - len Danova chrbát, ale podľa toho, čo počujem, to taky za prd stoja. Takže by som rád vedel, čo na tom ten mladý vlastne vidí - keď pozerá tak zblízka. ""Možno by chcel ešte kúsok bližšie," napadlo ma. "Čo?" uistil sa Pavel. "Možno chce hrať - hokej," vybalil som natvrdo, čo nechcel počuť.

Celý článok...
Jak vybrat hokejovou tašku?

Zabaľte to!

Igelitky sú z módy. Nie sú eko. Zle vetrajú. A pchať výstroj do nákupného vozíčku po babičke nie je riešením. Našťastie sú hokejovej firmy pripravené sa napakovať - a zbaliť nás na tašku.

Celý článok...
Ssvištící hra | Foto: ole_snidt/flickr.com

Ssvištící hra

Aj bez pomoci marketingového kolosu popularita florbalu rastie. Bodaj. Môže ho hrať každý. Je rýchly. Dynamický. Bezpečný. Skoro nebolí; prinajhoršom uštipne. Nielen na ihrisku. Taky v peňaženke. Čo k tejto srande potrebujete, nakúpite za štvrť hodiny.

Celý článok...
Proč by váš capart měl hrát hokej?

Prečo by Váš capart mal hrať hokej?

Pretože chce. Z iného dôvodu to nejde. Rodič môže pomôcť plány naplniť alebo zhatiť, ale lajnovať by mal len tréningové ihrisko pred domom, ak bude dieťa chcieť.

Celý článok...
Jak vybrat hokejku?

Ako správne vybrať hokejku?

Trojslabičné slovo. Mnohotvarý predmet. Niekto hovorí: predĺžená ruka hokejistu. V skutočnosti je pre hokejistu párom rúk - bez nej to nejde. Má dve hlavné časti: rukoväť (shaft) a čepeľ (blade). A veľa variant.

Celý článok...
Studená sprcha pre lenivosť

Je krásne. Chladno, ale pekne. Idete behať. Alebo hrať futbal. Alebo golf. Alebo sa len prejsť. Ten vietor je obyčajný vánok, kto by sa ho bál. Síce trochu silnie, ale že by to bol víchor? Len vietor. O pár minút neskôr ... Vietor sfoukal dohromady nečakaná, hustá, šedočierna mračná, ktorá vám čoskoro spadnú na hlavu čoby všetko prestupujúce lejak. Pokrčíte ramenami, nasadíte si kapucňu mikiny a bežíte ďalej. Mohli by ste sa nechať poliať vedrom vody. Ste totiž oblečenie do zvrškov Under Armour Storm.

Celý článok...
Tento článok smrdí

A čo? Správny chlap smrdieť má. To aspoň donedávna platilo. Míňať chlapíka cez štyridsať v počasí nad tridsať vyžadovalo zadržať dych a privrieť oči, aby vám do nich nevlétla niektorá z roja za ním tiahnucich múch. Prečo by nemohol smrdieť článok?

Celý článok...
Bavlna je nepriateľ

Keď Kevin Plank v roku 1996 zakladal firmu Under Armour, vedel čo robí. Hrával americký futbal za Marylandskú Univerzitu a práve čoby hráč si všimol, že zatiaľ čo prepotené bavlnené tričká pod dresom a chráničmi musí každú chvíľu meniť, elastické šortky zo syntetických vlákien zostávajú suché. Zrodil sa nápad, v suteréne babičkinho domu firma Under Armour as ňou aj malá športová revolúcia, sprvu sledovaná, neskôr nasledovaná všetkými tradičnými výrobcami športových potrieb.

Celý článok...
Ako nezamrznúť v lete

Sezóna skončila, čo teraz? Je horúco. Dovolená. Prázdniny. Svaly tajú a povoľujú, hokejové zručnosti mrznú. Existuje mnoho spôsobov, ako pojať letnú prípravu na budúci hokejový rok. Dany Heatley rybárči na jachte a pije pivo. Má to niečo do seba, ak nie ste náchylní k morskej chorobe alebo opici. Ak nevadí človeku, že bude hrať v štvrtej lajne. Buremu by to bolo vadilo. Ukážka poctivo pojaté letnej prípravy je k videniu tu.

Celý článok...
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies