Ako vybrať hokejovú helmu

Škrupina na škrupinu

Výber ochrany hlavy pre vás bude ľahšie, ak toho vaše temeno neschytala príliš. Ak je pre vás každý výber novej helmy ťažší ako ten posledný, môže to znamenať, že ste až doteraz vyberali zle.

Tri hlavné kritériá:

Veľkosť, typ, výrobca.

veľkosť

Je úplne zásadné. Ak bude helma tlačiť, znepríjemní vám hru. Plandajúcimi prilbice vás neochráni. Skoro každú helmu možné zväčšiť alebo zmenšiť, ale len v rámci veľkosti, tj. Do určitej miery. Ak kupujete online, zmerajte si obvod hlavy a nasledujte tabuľky veľkostí, ktoré môžu byť u každého výrobcu aj jednotlivých typov iné.

Typ a výrobcu

Sú spojitú nádobou. Neradno je zanedbať. Firme, pre ktorú sa rozhodnete, zverujete mozog. Dbajte, aby mala helma bezpečnostná certifikácia CSA, HECC a CE. Zároveň nezabúdajte, že majú certifikáty časovo obmedzenú platnosť, po uplynutí ktorej nasleduje odporúčanie zakúpiť novú helmu.

Bauer

Špičkové prilby Bauer vyrába od deväťdesiatych rokov. Technológiu posúva stále ďalej. V súčasnosti ponúka pestrú škálu modelov pre rôzne stupne pokročilosti.

Najobľúbenejšie z nich:

Bauer 2100

Hokejová helma Bauer 2100

Najlepšie variant pre amatérov, začiatočníkov a deti. Je ľahká, dobre vetrá a sedí. Nárazy tlmí dvojitá výstuha. Má slušné chrániče uší. Veľkosť je možné nastaviť skrutkovačom. Veľmi lacná.

Bauer 4500

Hokejová helma Bauer 4500

Klasika. V deväťdesiatych rokoch z hlavy väčšiny NHL vytlačila nesmrteľnú CCM 652. Najskôr kĺzala pod nápisom Cooper, potom Bauer, Nike, BauerNike, teraz zase Bauer. Dodnes spĺňa bezpečnostné požiadavky pre vrcholový hokej. Má dvojitú výstuhu a chrániče uší. Dobre vetrá a nie je príliš drahá. Niekomu ale sedieť nemusí, pretože je úzka. Skrutkovačom sa dá zväčšiť iba na dĺžku.

Bauer 5100

Hokejová helma Bauer 5100

Podobná typu 4500. Je ale širšie, takže sedí väčším hlavám. Veľkosť možno prenastaviť rýchlo a bez náradia.

Bauer Re-Akt

Hokejová helma Bauer RE-AKT

Čerešnička na torte všetkých škrupín. Vzhľadom trochu pripomína 4500. Samozrejme je ľahká, dobre sedí a vetrá. Má chrániče uší. Vnútro je vybavený technológiou Microban, zabraňujúci vzniku plesní a pachu. O pohodlie kebule starajú ľahké, priedušné a prispôsobivé peny. Poron ® XRD ™ chrániaca kritické oblasti hlavy vstrebá aj veľa tvrdej nárazy.

PORON® XRD™

Vertex je ľahší ako EPP výstelky. Stabilizačný systém 3.0 Optical Lock umožňuje rýchle prispôsobenie prilby v tyle.

Hlavným ťahákom a dôvodom, prečo sa táto škrupina volá Re-Akt , je potom technológia Suspend-Tech.umožňuje vystýlce rotovať nezávisle na vonkajšej časti prilby, ktorá pohybom absorbuje väčšinu energie nárazu, zatiaľ čo výstelka ďalej obopína hlavu.

Technologie Suspend-Tech

Helma teda reaguje na údery - ktoré po nej skĺznu. Preto Bauer tvrdí, že Re-Akt potlačenia otras vlašáku.

Ako vybrať hokejovú helmu
Vytvorené21. 4. 2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies