!!! Od 22.2.2024 do 28.2.2024 máme ZAVŘENO - v tomto období nebudeme expedovat žádné objednávky !!!

Expedici zboží opět startujeme od 29.2.2024 (objednávky budou vyřizovány postupně, podle termínu přijetí)

Děkujeme Vám za pochopení.

 

Tepelné tvarovanie korčúľ

Ako tepelne tvarovať korčule

Návod ako tepelne tvarovať korčule, ktorý Vás zbaví otlakov.

Existujú dva spôsoby.


Tepelné tvarovanie korčúľ v priebehu hry

Tento spôsob tvarovania korčule funguje tým spôsobom, že pri zvýšenom výkone hráčov sa zvýši teplota vo vnútri korčulí, čím sa materiál vnútri ohreje a čiastočne sa tak natvaruje podľa nohy a tvaru chodidla. Menšou nevýhodou tohto spôsobu tvarovanie korčule, je čiastočné vrátenie vytvarovaných plôch po vychladnutí.
Tepelné tvarovanie korčúľ v rúre

Moderná metóda tvarovanie korčúľ, ktorá zaručí dokonalé tvarovanie korčule presne podľa hráčovej nohy. Veľkou výhodou je už spomínaná presnosť natvarovaní a predovšetkým korčule zostanú aj po vychladnutí presne vytvarované. Odporúčame tento spôsob nechať vykonávať vyškolený personál, pri zlom postupe nahrievanie korčúľ sa môžu nenávratne poškodiť.

Ako na tepelné tvarovanie korčúľ?

1. U korčúľ povolíme šnúrky a vyberieme vložky.
2. Predhrejeme špeciálny teplovzdušnú rúru na 70 ° C / 158 ° F / 314,15 K s cirkuláciou.
3. Korčule vložíme do predhriatej rúry, je dôležité korčule postaviť na nože (nesmie ležať na boku).
4. Korčule ponecháme v rúre nahrievať po dobu 5 - 6 minút na spomínanú teplotu 70 ° C / 158 ° F / 314,15 K.
5. Po uplynutí nahrievacie doby korčule vyberieme. Vložky vložíme späť do korčule, posadíme sa (kolená v 90 stupňoch) a korčuľu opatrne obujete. Po obutí ihneď mierne zatlačíme päty.
6. Korčule začneme veľmi ohľaduplne doťahovať. Je veľmi dôležité šnúrky doťahovať smerom do strán od seba, v žiadnom prípade nie smerom nahor, mohlo by dôjsť k poškodeniu rozohriatych očiek!
7. Hráč by mal sedieť v korčuliach v priemere aspoň 25 minút než korčule úplne vychladnú. Potom pozvoľna povolíme šnúrky a korčule vyzujeme. Odporúčame korčule navyše na niekoľko hodín vložiť do chladu (napr. pivnica), aby kompletne vychladli a spevnili sa späť na svoje pôvodné hodnoty tvrdosti.

V niektorých návodoch na internete je napísané, aby hráč v nazutých korčuliach stál. Z našich skúseností toto přílišnedoporučujeme. Nahriate korčule sú zmäknuté a mohlo by dôjsť k poškodeniu spodných častí (podrážka, holder). My odporúčame po celú dobu tvarovanie sedieť.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies