Tepelné tvarovanie korčúľ

Ako tepelne tvarovať korčule

Návod ako tepelne tvarovať korčule, ktorý Vás zbaví otlakov.

Existujú dva spôsoby.


Tepelné tvarovanie korčúľ v priebehu hry

Tento spôsob tvarovania korčule funguje tým spôsobom, že pri zvýšenom výkone hráčov sa zvýši teplota vo vnútri korčulí, čím sa materiál vnútri ohreje a čiastočne sa tak natvaruje podľa nohy a tvaru chodidla. Menšou nevýhodou tohto spôsobu tvarovanie korčule, je čiastočné vrátenie vytvarovaných plôch po vychladnutí.
Tepelné tvarovanie korčúľ v rúre

Moderná metóda tvarovanie korčúľ, ktorá zaručí dokonalé tvarovanie korčule presne podľa hráčovej nohy. Veľkou výhodou je už spomínaná presnosť natvarovaní a predovšetkým korčule zostanú aj po vychladnutí presne vytvarované. Odporúčame tento spôsob nechať vykonávať vyškolený personál, pri zlom postupe nahrievanie korčúľ sa môžu nenávratne poškodiť.

Ako na tepelné tvarovanie korčúľ?

1. U korčúľ povolíme šnúrky a vyberieme vložky.
2. Predhrejeme špeciálny teplovzdušnú rúru na 70 ° C / 158 ° F / 314,15 K s cirkuláciou.
3. Korčule vložíme do predhriatej rúry, je dôležité korčule postaviť na nože (nesmie ležať na boku).
4. Korčule ponecháme v rúre nahrievať po dobu 5 - 6 minút na spomínanú teplotu 70 ° C / 158 ° F / 314,15 K.
5. Po uplynutí nahrievacie doby korčule vyberieme. Vložky vložíme späť do korčule, posadíme sa (kolená v 90 stupňoch) a korčuľu opatrne obujete. Po obutí ihneď mierne zatlačíme päty.
6. Korčule začneme veľmi ohľaduplne doťahovať. Je veľmi dôležité šnúrky doťahovať smerom do strán od seba, v žiadnom prípade nie smerom nahor, mohlo by dôjsť k poškodeniu rozohriatych očiek!
7. Hráč by mal sedieť v korčuliach v priemere aspoň 25 minút než korčule úplne vychladnú. Potom pozvoľna povolíme šnúrky a korčule vyzujeme. Odporúčame korčule navyše na niekoľko hodín vložiť do chladu (napr. pivnica), aby kompletne vychladli a spevnili sa späť na svoje pôvodné hodnoty tvrdosti.

V niektorých návodoch na internete je napísané, aby hráč v nazutých korčuliach stál. Z našich skúseností toto přílišnedoporučujeme. Nahriate korčule sú zmäknuté a mohlo by dôjsť k poškodeniu spodných častí (podrážka, holder). My odporúčame po celú dobu tvarovanie sedieť.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies