Poradňa nohavice

Ako vybrať nohavice na hokej

Nohavice na hokej - pár slov o nich

Nohavice na hokej patrí medzi základnú výbavu hokejistami. Ich úlohou je poskytnúť hráči spoľahlivú ochranu bokom, bedrám, veľmi dôležité spodnej časti chrbtice a stehien. Preto je potrebné pri nákupe starostlivo vyberať as voľbou optimálnej varianty sa Vám nasledujúcim článkom pokúsime pomôcť.

Pred samotným výberom hokejových nohavíc, je potrebné si položiť jednu zo základných otázok, a to akú úroveň hokeja hrám a akú úroveň ochrany požadujem. Medzi jednotlivými modelmi sú pomerne veľké rozdiely ako v použitých materiáloch, tak v množstve výstuhy až po frekvenciu výstuhy. Všeobecne sa dá povedať, že čím vyššia je model, tým viac kvalitného vonkajšieho materiálu obsahuje a nesie viac ochranných prvkov. Nižšie modely majú naopak menej ochranných prvkov a horšie vonkajší materiál, ktorý nie je toľko odolný.

Paradoxom je fakt, kedy si niektorí nakupujúci myslia: profi hráč = najvyššia profi model nohavíc na hokej. Tu musíme konštatovať, že nie vždy tomu tak je. Mnoho výstuhy a plastových chráničov prináša obmedzenejšie pohyb, zároveň celkovo vyššiu hmotnosť a to hokejisti nemajú radi. Často môžeme vidieť špičkové hráčov v modeloch strednej triedy. Tieto hokejové nohavice im však dokážu ponúknu lepší rozsah pohybu a zároveň citeľne ľahšie konštrukcie. Avšak na úkor nižšej úrovne ochrany.

Ktoré ochranné prvky musia moje nohavice obsahovať?

Podľa našich skúseností musí každé nohavice na hokej (a to sa týka predovšetkým hobby modelov, ktoré bývajú často veľmi klamané) obsahovať 3 základné ochranné prvky:

1. Ochranu spodnej časti chrbtice
2. Zosilnenú ochranu bokov
3. Ochranu stehien

Bez týchto 3 ochranných prvkov nemôžeme nohavice označovať ako hokejové nohavice. Našťastie takéto nohavice v našej ponuke nenájdete! Ďalšou podstatnou zložkou sú napr upínacie systémy, ako šnúrky, klipsne, pásky, vrátane doplnkových úchytov na traky.

Ktorú značku nohavíc na hokej vybrať?

To je celkom iste otázka, ktorú rieši každý zákazník pred kúpou. V našom obchode ponúkame len nohavice renomovaných svetových výrobcov, medzi ktoré patria hokejové nohavice Bauer, nohavice Reebok a svetovú špičku v obore hokejovej nohavice CCM, ktorý ponúka najpohyblivejšie nohavice na hokej a zároveň veľmi účinnú ochranu.

Najširší výber, hlavne v oblasti nohavíc pre amatérov ponúka svetová jednotka Bauer, ktorý ponúkne rozumnú cenu a kvalitu. V kategórii tykajúce sa náročných hobby hokejistov až poloprofesionálov jasne vedie výrobcu CCM. Ten dokáže ponúknu špičkovú úroveň pohybu v kombinácii s príkladnou ochranou.