Poradňa ramena

Ako vybrať chrániče ramien

Čo je dobré poznať pri výbere chráničov ramien.

Chrániče ramien plní ochrannú funkciu troch veľmi dôležitých partií:

1. Ochrana ramien a časti bicepsov
2. Ochrana chrbtice
3. Ochrana hrudníka

Je veľmi dôležité, aby chrániče ramien perfektne sedeli na tele, nikde Vám zbytočne nezavadzal (často pri výbere väčšej veľkosti) a chránili tam kde majú. Správnu voľbu veľkosti Vám môžu pomôcť tabuľky veľkostí. Štandardne sa chrániče ramien upevňujú pomocou flexibilných pásov na suchý zips cez boky a rovnakým systémom cez bicepsy. U chráničov ramien je veľkou výhodou fakt, že ak sa o ne dobre staráme (dostatočné preschnutie, vyťahovanie z tašky), dokážu vydržať plne funkčné aj niekoľko rokov.

Pri výbere sa zamerajte len na osvedčené a rokmi preverené hokejovej značky (napr. ramená Reebok), ktoré u prevažnej väčšiny svojich modelov ponúka najlepšiu ochranu všetkých dôležitých miest. Rozdielom medzi jednotlivými modelmi, presnejšie medzi amatérskymi a profesionálnymi chráničmi ramien je predovšetkým úroveň výstuhy, kvalita materiálu a vnútornej výstelky.

Chrániče ramien pre amatérov - poskytujú spoľahlivú základnú ochranu a sú zamerané predovšetkým na voľnosť a neobmedzenosť pohybu.
Chrániče ramien pre poloprofesionálov - prepracovaná ochrana všetkých dôležitých partií bez zásadného obmedzovania pohybu za prijateľnú cenu.
Chrániče ramien pre profesionálov - špičková ochrana a prevedenie, funkčné vnútorné materiály a dokonalé anatomické tvarovanie. To všetko je vykúpené vyššími obstarávacími nákladmi.